Karşı Cinsle Konuşamamak

Karşı Cinsle Konuşamamak

Günümüz problemleri arasında en yaygın biçimde yer alan çekingenlik durumu; kişilerin ergenlik dönemlerinden itibaren ortaya çıkan bir özellik olarak ifade edilebilmektedir. Karşı cinsle konuşma konusunda kendini yetersiz hisseden ya da alacağı tepkilerden ötürü bu duruma pek yanaşmayan kişilerin içerisinde bu durum gittikçe daha da büyük bir hal alacaktır. İlk başlarda aşılması kolay olan bu durum zaman içerisinde daha da büyüyerek; düzeltilmesi zor bir konumda kendini gösterecektir. Karşı cinsle konuşamamakla başlayan bu durum; zaman içerisinde bireysel ilişkileri fazlasıyla negatif bir biçimde etkileyerek; kişilerin derinden sarsılmasının da temel sebepleri arasında sayılabilecektir.

Dert Hattı

Kişilerin karşı cinsle konuşmamaları durumu ilerleyen günlerde ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bu durumdan kurtulmak tamamen bireylerin kendilerine dayalı olarak gerçekleştirilebilecek bir durum olarak da ifade edilebilmektedir. Kişilerin dışa açık ve aktif olmaları halinde bu sorunlarını ergenliğin son evrelerinde aşabilmeleri durumu söz konusu olabilmektedir. Karşı cinsle olan irtibatlarını sağlıklı bir biçimde gerçekleştirecek olan kişilerin aynı zamanda da sosyal yönleri de güçlenerek; gittikçe daha aktif bir sosyal yaşantıya sahip oldukları da gözlemlenebilecek olan bir durum olarak da adlandırılabilmektedir. Bundan ötürü de herkesin kendini tedavi edeceği bir rahatsızlık olarak genel bir biçimde görülebilmekte olan bir durum olarak ifade edilebilmektedir. Bundan dolayı da kişilerin istedikleri hayata erişmeleri konusunda tam anlamıyla başarılı olacaklarını gösteren bir durum olarak da gözlemlenebilmektedir.

Dert Ortağı

Kişilerin sosyal yaşantıları konusunda her zaman aktif olmalarına dayalı olarak hareket etmeleri önemli bir durum olarak gözlemlenebilmektedir. Aksi takdirde daha bireysel ve yalnız bir hayatı benimseyen kişilerde zaman içerisinde psikolojik olumsuzluklar gözlemlenebilmektedir. Bu olumsuzluklar kişilerin hayatını uzun vadede etkilemekte ve kökten de değiştirebilmektedir. Bu sebeple uzman kişilerden yardım alabilmek gerekebilmekte ve psikolojik destek alınması konusunda da öneriler bulunmaktadır. Bu tip bir hareket edecek olan kişilerin çekingenlikten ötürü meydana gelen bozuklukları tedavi sürecinde atlatabilmesi gözlemlenebilecek olan bir durum olarak ifade edilebilecektir. Bundan sonraki zaman diliminde de kişilerin normal bir hayata sahip oldukları da gözlemlenebilecektir.

Dert Köşesi